Plus Güvenlik Sistemleri - Neler-yapariz

0212 539 99 10

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandANASAYFA » TELEFON-SANTRAL-SISTEMLERI

Telefon Santral Sistemleri

Uydu merkezi sistemleri adındanda anlaşıldığı gibi karasal yayının ötesinde daha net kesintisiz yayın akışını hedeflemektedir. Merkezi sistemleri karasal yayınlardan daha kullanışlı ve farklı özelliklere sahiptir karasal yayınlarda yayınlar ilk yayın olarakda bilinir. ilk yayın kanalı TRT 1 vardı merkezi sistemleri 90 lı yıllarda hayatımıza girdi.TRT 1 yayını bir süre devam ettikden sonra yayın akışlarını tam olarak yetersiz gelmeye başladıkdan sonra TRT 2 yayına girdi. sonra trt 3 ve günler geçtikçe kanal sayısı arttı görüntülerde gün geçdikce dijital yayınlara geçti .uydu biz kullanıcılara 90 lı yıllarda anolog uydu olarak yayın verdi. analog uydu yayınları karasal yayınlara göre daha net bir görüntüsü vardı karlama karıcalı gösterme olayı kalkmıştı . anolog uydu çanak antenleri ile yayın vermekte ilk zaman anolog uydu çanak antenleri 90 derecelik olması gerekiyordu.

Uydu Merkezi sistemleri ilk olarak karasal yayınlarla hayatımıza girdi doksanlı yıllarda karasal merkezi sistemleri çok yaygınlaştı. karasal yayın merkezi anten sistemi ile o yıllarda bizlere göre çok avantajlı ve çok netti taki anolog uydu yayınları ile tanışa kadar . anolog uydu alıcılarında ilk olarak 20 ile 30 kanal arasında yayınvar dı analog uydu larında karasal yayınları ile arasındaki hem görüntü hemde ses farkı vardı anolog uydu yayını sesleri daha net ve ses daha kaliteli geliyordu analog uyduları bir süre devam ettikden sonra kanallar daha fazla hale gelince anolog uydu lar yetersiz gelmeye başlayınca dijital uydu alıcıları üretildi.

Dijital uydu alıcıları hem kanal hafızaları daha fazla kanal sayısı içermekte görüntüleri daha kaliteli ve sesleri daha net vermekte ve çanak boyutları 45 derecelik çanak antenleri de kullanılır hale getirdi . dijital uydu alıcıları çok yaygın hale geldi . apartmanların balkon ları ve çatıları çanak antenleri ile doldu bu götü görüntüleri ortadan kaldırmak için uydu merkezleri devreye girdi uydu merkezi sistemleri görüntü kirliliğini engellemekle le birlikte işleride kolaylaştırdı .uydu merkezi sistemleri tek çanak antenden bir çok uydu alıcıları kullana bilmekte uydu merkezi sistemi santral, çanak anten,lnb,kablo ,ve pirizden oluşmakta parçaların birleşimi ile uydu merkezi sistemi meydana gelmekte, merkezi sistemlerin avantajı istediğimiz kadar santralde yer var ise uydu alıcılarımızda var ise her odada uydu izleye biliriz. sadece tek çanak yeterli olmakta isterseniz. 3 adet uydu çanak anteni kurulumu yapıp izleya bilirsiniz. örnek türksat 3 a,hordbit,ve uelsat uyduları gibi .

Uydu merkezi sistemleri bir çok uyduyu yayını kolayca izleme olanağını saglar. uydu merkezi sistem de belgesel kanalları, spor kanalları, sinema kanalları ,dizi kanalları,müzik kanalları,erotik kanallar,ve bir çok yayınlar uydu merkezi sistemleri kullanışı kurulumu ve daha kaliteli yayın verir.merkezi sistemlerin bir çok avantajı vardır. bu avantajlar apartman çatılarında çanak sayılarını minumuma indirmesi, çatılarda kablo dağnıklılıgın kalkaması , dairelere giren kabloların ortalık yerlerde dolaşmaması, her odalar uydu merkezi sisteminden yayın alması yani her odalara merkezi sistemden bağlantı kura biliriz.merkezi sistemi tek pirizden bir çok uydu izlenilebilir.

PLUS SECURITY VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2015 © Baştürk Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır.